html templates

Forklift Operatör Belgesi Nasıl Alınır?

G Sınıfı İş Makineleri Operatör Belgesi Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yetki belgesi almış Operatörlük Kursları Tarafından verilmektedir.

Forklift türü iş makinası kullananlar ve belgesi olmayanlar yasa gereği 7/7583 Sayılı İş Emniyeti ve İş Güvenliği Tüzüğü ve1475 Sayılı iş Kanunu hükümlerine göre suçlu sayılırlar.

Forklift belgesi almanın koşulları :

 • 18 Yaşını doldurmuş olmak.
 • En az ilkokul mezunu olmak .
 • Kanunun 41.maddesi ( e ) bendinde sayılan T.C.K maddelerinden mahkumiyeti olmaması.
 • Vücut yapısı ve ruh sağlığı bakımından yönetmelikte belirtilen şartlara sahip olmaları.
Not: Forklift belgesi almak isteyen kişinin her hangi bir ehliyeti olmasada müracaat edebilir.

G sınıfı ehliyet iş makinası belgesi nasıl alınır?

Hiç ehliyeti olmayıp g ehliyet almak isteyen kişiler önce operatör belgesi alıp kursa öyle başvurabilirler.Kursa başvurunca trafik ve ilkyardımdan sınava girerek g sınıfı sürücü belgesi almaya hak kazanır. Direksiyon sınavına operatör belgesi alırken girdiği için tekrar girmez. Kişinin b-c-d-e ehliyeti varsa operatör belgesini trafik tescilde g ehliyet olarak işletir. Geçen kursiyer g sınıfı sürücü belgesini trafik tescile giderek alabilir. g ehliyet ile her iş makinasını kullanılabilir miyim? g ehliyet ile hangi çeşit iş makinası operatör belgesi alınmış ise o makina kullanılır. Trafik tescilde ödenecek masraf c -e-d-g ehliyet ile aynıdır.

Operatör ehliyeti nasıl alınır?

Hiç ehliyeti olmayıp operatör belgesi almak isteyen kişiler operatör belgesi alabilir ancak ehliyeti olmadığı için trafiğe çıkamaz. İsteyen kursiyer b yada e ehliyet alarak kurstan aldığı operatörlük belgesini trafiğe giderek işletebeilir.

İhtiyaç halinde 5 yıl sonra da belgeler kaybedilmez ise kursun bulunduğu ilçede trafik tescilde iştilebilir.

İş makinası operatör belgesini İstanbul dan aldım, e ehliyeti kastamonu dan aldım. E ehliyeti aldığım ilde operatör belgesini işletebilirmiyim? diye soran kursiyerlere diyelim tabiki iştebilirsiniz.Kastamonu da bulunan kursunuz bir G sertifika düzenlerse yine aynı trafikten ikinci ücret ödemeden alabilirsiniz.

Geçen kursiyer g sınıfı sürücü belgesini trafik tescile giderek alabilir. g ehliyet ile her iş makinasını kullanılabilir miyim? g ehliyet ile hangi çeşit iş makinası operatör belgesi alınmış ise o makina kullanılır. Trafik tescilde ödenecek masraf c -e-d-g ehliyet ile aynıdır.

Forklift belgesi nasıl alınır?

Forklift operatörü belgesi almak için yetkili kuruma başvurduktan sonra 20 soruluk teste tabi olursunuz ve direksiyon sınavına girebilirsiniz. Fortif ehliyet, potif belgesi olarak da bilinir.Ehliyete G sınıfı olarak işletilebilinir.

 • Forklift Çeşitleri
 • Forklift Transpaletler
 • Forklift Kule Tipi İstif Makinaları
 • Forklift Yaya Kumandalı İstif Makinaları
 • Forklift Sipariş Toplayıcılar
 • Dar Koridor Forkliftleri Reach Truck
 • Yaya Kumandalı Denge Ağırlıklılar
 • 4 Tekerli Akülü Forklifler
 • Lpg/Dizel Forkliftler

Vinç belgesi nasıl alınır?

Vinç operatörü belgesi almak için yetkili kuruma başvurduktan sonra 20 soruluk teste tabi olursunuz ve direksiyon sınavına girebilirsiniz. Ehliyete G sınıfı olarak işletilebilinir.

Mobil vinç ehliyeti, hiap ehliyeti, kamyon üstü vinç belgesi, kule vinç ehliyeti, tavan vinci ehliyeti, calaska, paletli vinç ehliyeti, raylı vinç belgesi,kreyn ehliyeti olarak da bilinir.

Kepçe ehliyeti nasıl alınır?

Kazıcı-yükleyici operatörü belgesi almak için yetkili kuruma başvurduktan sonra 20 soruluk teste tabi olursunuz ve direksiyon sınavına girebilirsiniz. Ehliyete G sınıfı olarak işletilebilinir. iş makinaları ve operatörlük kursları jcp, kepçe kato,lastikli, paletli iş makinası ehliyeti de denir.

JCB KURSU, Kepçe iş makinesi ehliyeti kepce, kepce belgesi, kepce ehliyeti, kepce sürücü kursu, kepçe operatörlüğü, kepçe iş makinası belgesi, kepçe iş makinası ehliyeti, kepçe iş makinesi, iş makinası kepçe belgesi İŞ MAKİNASI OPERATÖR KURSU, HİDROLİK PNÖMATİK, KEPÇE EHLİYETİ olarak da bilinir.

Ekskavatör belgesi nasıl alınır?

Kazıcı-yükleyici operatörü belgesi almak için yetkili kuruma başvurduktan sonra 20 soruluk teste tabi olursunuz ve direksiyon sınavına girebilirsiniz. Ehliyete G sınıfı olarak işletilebilinir.

Ekskavatör operatör belgesi olarak da bilinir.

Greyder ehliyeti nasıl alınır?

Greyder operatörü kursu belgesi almak için yetkili kuruma başvurduktan sonra 20 soruluk teste tabi olursunuz ve direksiyon sınavına girebilirsiniz. Ehliyete G sınıfı olarak işletilebilinir.

Greyder operatör belgesi olarak da bilinir.

Dozer ehliyeti nasıl alınır?

Dozer operatörü belgesi almak için yetkili kuruma başvurduktan sonra 20 soruluk teste tabi olursunuz ve direksiyon sınavına girebilirsiniz. Ehliyete G sınıfı olarak işletilebilinir.

Kepçe operatör belgesi ve kepçe ehliyeti olarak da bilinir.

Zemin süpürme belgesi nasıl alınır?

Zemin süpürme operatörü belgesi almak için yetkili kuruma başvurduktan sonra 20 soruluk teste tabi olursunuz ve direksiyon sınavına girebilirsiniz. Ehliyete G sınıfı olarak işletilebilinir.

Zemin delgi ve sondaj ehliyeti fore kazık nasıl alınır?

Delik delme ve sondaj operatörü belgesi almak için yetkili kuruma başvurduktan sonra 20 soruluk teste tabi olursunuz ve direksiyon sınavına girebilirsiniz. Ehliyete G sınıfı olarak işletilebilinir.

Fore kazık makinası operatör belgesi ve sondör ehliyeti olarak da bilinir.

İş kamyonu ehliyeti nasıl alınır?

İş kamyonu operatörü belgesi almak için yetkili kuruma başvurduktan sonra 20 soruluk teste tabi olursunuz ve uygulama sınavına girebilirsiniz. Ehliyete G sınıfı olarak işletilebilinir.Örneğin (e+g iş kamyonu)

Çeşitleri; kaya kamyonu, vidanjör,kar küreme kamyonu, beton pompası, mafi, mikser, transmikser,çöp kamyonu kısaca kamyon kasası üzerine damper dışındaki tüm aparatlar operatör belgesi olarak da bilinir

Asvalt ve beton serme ehliyeti nasıl alınır?

Asfalt serme makinası operatörü belgesi almak için yetkili kuruma başvurduktan sonra 20 soruluk teste tabi olursunuz ve direksiyon sınavına girebilirsiniz. Ehliyete G sınıfı olarak işletilebilinir.

Asvalt serme veya beton serme operatör belgesi olarak da bilinir. Henüz silindir ehliyeti belgesi çıkmamıştır.

SHARE THIS PAGE!