simple site templates

Kaya Kamyonu Operatörü Belgesi

Kaya Kamyonu Operatörü

Kule Vinç Operatörü Belgesi

Kaya Kamyonu Operatörü Belgesi Nedir? Kaya Kamyonu Operatörü Belgesi iş kanununa göre bu türde bir iş makinasını yasal olarak kullanabilmeniz için gerekli olan ve ancak bizden alacağınız eğitimler sonrasında yapılan sınav sonucuna göre verilebilen iş makinası ehliyeti türüdür.

Kaya ve hafriyat kamyonu operatörü kimdir? 

Motorlu araç olan kaya kamyonunu kullanarak toprak, stabilize, mıcır, kaya, asfalt atığı ve hafriyat gibi yüklerin taşıma işlemlerini yapan kişidir. 

PROGRAMIN UYGULANMASI

Bu program genellikle trafiğe kapalı veya trafiğe açık inşaat, şantiye alanlarında maden, kaya, toprak, moloz, mıcır, ve benzeri malzemelerin verimli ve güvenilir bir şekilde taşınması amacı ile kullanılan içten yanmalı motor ile çalışan kaya ve harfiyat kamyonlarını kapsamaktadır. 

Programımızın amacı iş makineleri alanında; insan gücünü minimize ederek kısa sürede güvenli ve sağlıklı bir şekilde kontrollü olarak şantiye, inşaat, maden ocakları gibi alanlarda taşıma işlemi yapmak için kaya ve hafriyat kamyonu operatörü yetiştirmek üzere hazırlanıştır. 

Program seviyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü'nün iş makineleri sürücü eğitim yönerge hükümleri doğrultusunda gerçekleştirilecektir. Programla; 

a) İş organizasyonu, b) İş öncesi hazırlıklar, c) Kaya Hafriyat kamyonu aracının günlük genel kontrolleri, d) Güvenli bir şekilde istenilen yere nakliye yapmak, e) Makine bakımı, f) park etmek, yakıt ikmali, g) İş sonunda aracın uygun bir yere park edilerek gerekli temizliğin yapılması, yakıt tedariki konularında yeterlilik kazandırılması amaçlanmıştır.SHARE THIS PAGE!