free amp templates

Kule Vinç Operatörü Belgesi

Kule Vinç Operatörü

Kule Vinç Operatörü Belgesi

Kule Vinç Operatörü Belgesi Nedir? Kule Vinç Operatörü Belgesi iş kanununa göre bu türde bir iş makinasını yasal olarak kullanabilmeniz için gerekli olan ve ancak bizden alacağınız eğitimler sonrasında yapılan sınav sonucuna göre verilebilen iş makinası ehliyeti türüdür. 

Kule Vinç Eğitimi 

Kursumuzda kule vinç operatörlük eğitimleri profesyönel öğreticiler eşliğinde uygulamalı olarak yapılmaktadır.

Toplam eğitim süresi : 5 veya 10 Gündür 

Eğitim zamanı : Sabah 09 ile akşam 17 arasıdır.

Toplam süre 80 saat olarak uygulanmaktadır.

Kule Vinç Nedir? 

İnşaat sahalarında yükleri ya da malzemeleri kaldırmak , farklı bir yöne dönerek veya hareket ettirerek aktarma, yerlerini değiştirme, yükleme, boşaltma işlerinde kullanılan makinelere kule vinç denilmektedir. Kule Vinçler yatay ve düşey çalışmaları sayesinde genel anlamda her türlü yükün yerini değiştirebilen makinelerdir. Bu makineler sıklıkla ağır yüklerin kaldırılmasında kullanılırlar.

Kule Vinçler insan gücü ile taşınamayacak ağırlık veya büyüklükteki yüklerin kaldırılması ya da taşıması için kullanılan ve günümüzde özellikle ağır inşaat işletme şartlarında olmazsa olmaz olarak tanımlanan makinelerdir.

Kule Vinç ehliyeti

Kule vinçler sabit makineler olduğundan karayolları trafik kanununa göre akan trafikte yer alamazlar.Doğal olarakta sadece operatörlük belgesiyle kullanılırlar. 


SHARE THIS PAGE!