html website templates

Zemin Süpürme Operatörü Belgesi

Zemin Süpürme Makinası Operatörü

Zemin Süpürme Operatörü Belgesi

Zemin Süpürme Operatörü Belgesi Nedir? Zemin Süpürme Operatörü Belgesi iş kanununa göre bu türde bir iş makinasını yasal olarak kullanabilmeniz için gerekli olan ve ancak bizden alacağınız eğitimler sonrasında yapılan sınav sonucuna göre verilebilen iş makinası ehliyeti türüdür. 

Zemin süpürme aracı nedir? 

Araç üzerine monte edilen Vakumlu Yol Süpürme Makinası; yardımcı motor, çöp haznesi, vakum fanı, hidrolik ve pnömatik sistem, fırça ve sulama sistemlerinden meydana gelmektedir. Çöp haznesi kapasitesi 3.5 m3'c kadar degişen ölçülerde, üzerine monte edilen araca bağlı olarak degişiklikler göstermektedir. Araç, isteğe bağlı olarak sağ yada sol taraftan ayrı ayrı olmak üzere tek taraflı kumanda edilebildigi gibi, aynı zamanda hem sağ ve hemde sol taraftan olmak üzere çift taraflı olarak aracın direksiyon kumanda sistemi dizayn edilebilmektedir. Çöp haznesi ile diger aksamlar olan; yardımcı motor, su tankı ve hidrolik sistem yağ tankı odası birbirinde ayrı olarak imal edilmiştir. Bu sistem scs ve ısı izolasyonu ve aynı zamanda bakım kolaylığı sağlamaktadır. 

Vakum fanı direkt olarak çöp haznesinin üzerine monte edilmiştir. Fan çelik gövdeli hidrolik motor vasıtası ile tahrik edilmektedir. Bu sistem vakum kayıplarını önlemektedir. Süpürme esnasında tozlanmayı önlemek için kullanılan sulama sistemi vasıtası ile aynı zamanda vakum sisteminde toz tutma işlemi gerçekleştirilmektedir. Özel olarak dizayn edilen yüksek performanslı emiş yapılabilmektedir. 

HAMARAT adı ile imal etmekte olduğumuz bu makine, dünyada üretilen modelleri arasında seçilmiş ve TÜRKİYE şartlarına göre geliştirilerek uyarlanmış ideal bir yol süpürme, ilaçlama ve yıkama makinasıdır. Bu makine yolları, yaya kaldırımları,üstü açık işyerlerinin bahçeleri ve değişik sağlamlaştırılmış zeminleri temizlemek ve park bahçelerde ağaç, bitki ve çöp konteynerlerini ilaçlamak ve yıkamak için dizayn edilmiş olup, bir başka anlamda çevre koruması amacına yönelik bir makinadır. SHARE THIS PAGE!